نرم افزار


نرم افزار، مجموعه ای از برنامه های رایانه ای، رویه ها و مستندات است که انجام کارهای مختلف بر روی یک سیستم رایانه ای را بر عهده دارد. عبارت “نرم افزار” برای نخستین بار توسط جان توکی در سال ۱۹۵۸ مورد استفاده قرار گرفت. در سطح بسیار ابتدایی، نرم افزار کامپیوتر، متشکل از زبان ماشین است که شامل گروهی از مقادیر دودویی بوده و دستورالعمل پردازنده را تعیین می کند. دستورالعمل پردازنده تغییر بیان از سخت افزار کامپیوتر در یک توالی از پیش تعریف شده می باشد. به طور خلاصه، نرم افزار کامپیوتر، زبانی است که اصطلاحاً به وسیلۀ آن یک رایانه، صحبت می کند.

انواع مختلف نرم افزار وجود دارند که شامل نرم افزارهای پایه مانند سیستم های عامل  تا نرم افزارهای کاربردی در زمینه های مختلف مانند فتوشاپ و ... و همچنین نرم افزارهای تجاری مانند سیستم های حسابداری  و حقوق دستمزد و ... می باشند.

شرکت فناوران میراث پارس دارای رتبه 4  در  تولید و پشتیبانی نرم افزارهای سفارش مشتری   بوده و با داشتن تجارب متعدد در طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای مختلف در بستر های مختلف آماده هر گونه همکاری با بخشهای مختلف خصوصی و دولتی می باشد . نمونه هایی از این پروژه ها در ذیل ذکر می گردد.

         -  طراحی، نصب و راه‌اندازی سامانه کتابخانه دیجیتالی برای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور

        -  طراحی، نصب و راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی برای سازمانن تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور

        -  تولید نرم‌افزار کتابخانه الکترونیکی جهت مؤسسه پژوهشی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی شریف

        -  طراحی، نصب و راه‌اندازی وبگاه مترجم هوشمند انگلیسی به فارسی برای دبیرخانه شورای‌ عالی اطلاع-رسانی کشور 


        

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فناوران میراث پارس می باشد.

Search